- Wanneer: vrijdag 6 februari
- Hoe laat: 19.00 - 22.00 uur
- Voor wie: iedereen
- Kosten: 10 euro, of 5 euro met een Museumkaart
Journalist en fashion activist Janice Deul cureert op vrijdagavond 6 februari de eerste van de reeks van drie Fashion Nights. Verwacht een afwisselend programma met rondleidingen, talks, workshop en stylingadvies.
Talks
Hoe zit het modesysteem in elkaar? En in hoeverre is mode een spiegel van de maatschappij? Hoe kunnen we mode inzetten als katalysator van verandering? Over deze vragen en meer gaan sprekers zoals de multidisciplinaire creative Tricia Nganga Mokosi en fashion activist Sara Dubbeldam (@whensarasmiles) met elkaar in gesprek onder leiding van Janice Deul.
Workshop Upcycling
Verzet je tegen fast-fashion: neem nog geen afscheid van je lievelingstrui of versleten spijkerbroek. Neem ze mee naar de Fashion Night en maak er tijdens een workshop een personalised totebag van. Met ontwerper en upcycling specialist Shardeon Juliana (Maaatt) en studenten van de opleiding Basis medewerker Fashion van ROC van Amsterdam/Flevoland leer je op een andere manier naar oude materialen kijken en ervaar je hoe slow fashion wordt gemaakt.
Let op: er is beperkt plek.
Tijd: 19.00 - 22.00 uur
Locatie: Open Plein
Speedtours
Van Jean Paul Gaultier’s blauwe strepen tot Iris van Herpens golvende jurken. In de tentoonstelling Oceanista - Fashion & Sea zie je hoe de zee ontwerpers inspireert om de meest bijzondere kleding te maken. De rondleidingen duren 20 minuten en starten elk half uur.
Tijd: 19.15 - 21.15 uur
Locatie: Oceanista – Fashion & Sea
Over Janice Deul
Janice Deul (zij/haar) is een Afro-Nederlandse journalist, schrijver, fashionactivist en moderator met ruim twintig jaar ervaring in de tijdschriftenwereld. Ze zet zich in voor beauty equality en meer diversiteit, inclusie en representatie in mode, media en kunst. Via haar platform Diversity Rules, als spreker, opinieschrijver, curator en gastdocent strijdt ze voor een inspirerende en veilige creatieve sector.
Janice is co-auteur van Little Black Hair Book. Ze was medesamensteller van Voices of Fashion – Black couture, beauty & styles (Centraal Museum, Utrecht), creative director van Knowing Cotton Otherwise (Fashion for Good Museum, Amsterdam) en schreef de bijdrage Black Fashion Matters voor de tentoonstelling Africa’s Fashion Diaspora (FIT Museum, New York).
Samen met modecurator Ninke Bloemberg zat ze in de adviescommissie van Oceanista.
Oceanista - Fashion & Sea
De tijdelijke modetentoonstelling Oceanista - Fashion & Sea verbindt op meeslepende wijze het maritieme verleden, het modebeeld van nu en de duurzame toekomst van kleding met elkaar.